Léto na statku

Letní dětský tábor s péčí o domácí zvířátka

„Léto na statku“ je vhodný pro děti od 6 do 15 let

1. turnus

30.6. – 7.7. 2019

2. turnus

7.7.-14.7.2019

3. turnus

14.7. – 21.7. 2019

4. turnus

21.7. – 28.7. 2019

5. turnus

28.7. – 4.8. 2019

6. turnus

4.8. – 11.8. 2019

7. turnus

11.8. – 18.8. 2019

8. turnus

18.8. – 25.8. 2019

9. turnus

25.8. – 1.9. 2019

Barokní statek Benice a hřebčín Favory pro sezonu 2019 opět připravil letní dětský tábor „Léto na statku“ na někdejším statkářském dvoru zámku Konopiště. Děti se seznámí s každodenní péčí o domácí zvířata. Mohou pozorovat kladrubské koně a být v kontaktu s poníky, oslíky, prasátky, ovečkami, kozami a lamou, labutěmi, pávy i domácí drůbeží. Tábor je vhodný pro děti od 6ti do 16ti let. Součástí tábora je i bohatý program včetně celotáborové hry a psaní Deníku statkáře.

Začátek a konec tábora

Tábor probíhá v týdenních turnusech v červenci a srpnu. Příjezd dětí na tábor a předání dokumentů rodiči je v neděli od 16.00 hodin. Turnus je zakončen další neděli v 10 hodin. Děti a rodiče jsou zváni na Akademii jezdeckého tábora, v neděli od 10.30 hodin na jízdárně.

 

Program tábora

Dopoledne se děti učí starat o zvířata na statku, a to formou asistované péče. Ke zvířatům děti chodí vždy s doprovodem, pomáhají s přípravou krmení a krmením, přeháněním na pastvu, péčí o srst a podobně. Děti se mohou také svézt na poníkovi i na koni. Odpoledne a večer mají děti sportovní a kreativní aktivity, soutěže a táborák pod širým nebem s opékáním buřtů.

Kromě toho se děti mohou hned první den pobytu těšit na dopis od Jakuba, dávného správce statku, který jim prostřednictvím indicií pomůže najít knihu. krásné paní Anny, do které si děti budou psát táborové zážitky a na konci pobytu ji opět schovají pro další táborníky.

Jeden z podvečerů týdenního pobytu je tradičně věnován oblíbeným besedám s veterinářem a kovářem, kteří již léta ošetřují zvířata na statku Benice a v hřebčínu Favory. Tyto besedy bývají pro děti velmi zábavné a pan doktor Kot velmi rád přidává zábavné historky ze života nejen benických zvířat. Jeden den stráví děti na výletě v krásném Posázaví.

 

Ubytování

Děti jsou ubytované ve dvoulůžkových dřevěných chatkách v areálu letního tábora na louce u statku. Chatky jsou postaveny do tvaru U, uprostřed s ohništěm a stožárem pro táborovou vlajku. Do tábora není zavedena elektrická energie. Sociální zázemí, umývárny, toalety a sprchy jsou součástí tábora. V areálu tábora je dále společenská místnost a jídelna. Další vybavení poskytuje zázemí Barokního statku Benice.

 

Bezpečnost

Povinnou výbavou jsou pevné boty (pohorky) a holínky. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé kalhoty a triko s dlouhými rukávy. Samozřejmostí je stálá přítomnost zdravotníka a odborně proškoleného personálu. Tábor je vhodný pro děti starší 6 let do 16ti let.

 

Doprovodný program

Děti zažijí i velkou táborovou hru, budou psát deník a zažijí nevšední statkářský život. Vedle koní poznají i další domácí zvířata žijící u nás na statku Benice. O táborový program se starají vedoucí s dlouholetými zkušenostmi v oboru práce s dětmi a mládeží. Jsme připraveni i na nepřízeň počasí a dětem umíme připravit zábavný program v prostorách špejcharu.

 

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin. Pro děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu. Respektujeme individuální dietu u dítěte, zdravotní a/nebo vegetariánskou.

 

Lékařská péče

Je zajištěna ve spolupráci s nemocnicí Rudolfa a Stefanie v Benešově (11 km).

 

Cena

Turnus stojí 5.500,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje asistovaný program u zvířat, povídání s veterinářem a o řemeslech, stravování 5x denně a pitný režim, ubytování v chatkách, odpolední a večerní doprovodný program a výdaje na táborové hry a odměny.

 

Uzávěrka přihlášek a úhrada ceny

Týdenní turnus stojí 5.500,- Kč včetně DPH za osobu. Fakturu Vám zašleme na základě registrace v našem online formuláři. Účastnický poplatek je nutno zaplatit co nejdříve po obdržení faktury, v případě neuhrazení ve splatnosti faktury bude registrace a účast na táboře pro přihlášené dítě ZRUŠENA. Upozorňujeme, že můžete žádat u svého zaměstnavatele o příspěvek na tento letní dětský tábor pro vaše dítě. Vystavíme fakturu pro zaměstnavatele rodiče. Zařazení dítěte na tábor po úhradě poplatku potvrdíme e-mailem.

Storno podmínky

Zákazník má právo kdykoliv před zahájením akce zrušit svou účast, a to písemným oznámením. Zrušení účasti nastane okamžikem doručení tohoto oznámení. Pořadatel má právo na stornovací poplatky z ceny letního tábora a to ve výši:

 • 0% při zrušení do 31.5. daného roku
 • 50% při zrušení do 15.6. daného roku
 • 100% při zrušení po 15.6. daného roku či při nenastoupení na přihlášený tábor.

Stornovací poplatky se neplatí pokud zákazník za sebe vyšle náhradníka, který písemně potvrdí, že souhlasí se všeobecnými podmínkami pro účast na táboře a doloží potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor.

 

Těsně před odjezdem:

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka, pevné boty – pohorky, holiny, tenisky, žabky, čepice nebo šátek.

Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka a/nebo karimatka, funkční baterka (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.

Co nebrat: Mobilní telefony, tablety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

Potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor se odevzdávají při předání dítěte na tábor fyzicky podepsané rodiči nebo zákonnými zástupci dítěte do rukou vedoucího tábora v neděli od 15 hodin při předání dítěte na tábor. Ke stažení jsou na našich stránkách. Případně zašleme emailem.

Více informací Vám rádi poskytneme na níže uvedených kontaktech

 
Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM

Proč právě u nás?

 • v roce 2019 zahajujeme již 23. táborovou sezónu,
 • jsme jedním z největších soukromých chovatelů kladrubských koní v České republice,
 • barokní statek Benice má svou bohatou historii a je uprostřed lesů a pastvin,
 • zvířata na statku žijí přirozeně a jsou zvyklá na děti,
 • dítě pozná krásu a radost, ale i práci spojenou s chovem koní a zvířat,
 • pro děti je připraven program bez televize a notebooku,
 • děti se dozví o řemeslech na statku a něco si i vyzkoušejí „na vlastní kůži“
 • děti tráví čas aktivně a kreativně.