Léto na statku

Letní dětský tábor s péčí o domácí zvířátka

„Léto na statku“ je vhodný pro děti od 6 do 15 let

*pokud byste měli zájem zkusit štěstí jako náhradník, prosím, kontaktujte nás na emailu: spravce@statekbenice.cz.

1. turnus

2. 7. – 9. 7. 2021

Obsazeno

2. turnus

9. 7. – 16. 7. 2021

Obsazeno

3. turnus

16. 7. – 23. 7. 2021

Obsazeno

4. turnus

23. 7. – 30. 7. 2021

Obsazeno

5. turnus

30. 7. – 6. 8. 2021

Obsazeno

6. turnus

6. 8. – 13. 8. 2021

Obsazeno

7. turnus

13. 8. – 20. 8. 2021

Obsazeno

8. turnus

20. 8. – 27. 8. 2021

Obsazeno

Barokní statek Benice a hřebčín Favory pro sezonu 2021 opět připravil letní dětský tábor „Léto na statku“ na někdejším statkářském dvoru zámku Konopiště. Děti se seznámí s každodenní péčí o domácí zvířata. Mohou pozorovat kladrubské koně a být v kontaktu s poníky, oslíky, prasátky, ovečkami, kozami a lamou, labutěmi, pávy i domácí drůbeží. Tábor je vhodný pro děti od 6ti do 15ti let. Součástí tábora je i bohatý program včetně celotáborové hry.

Začátek a konec tábora

Tábor probíhá v týdenních turnusech po celý v červenec a srpen. Brány statku se pro děti otevírají v pátek od 17.00 hodin v tábořišti a probíhá předání všech potřebných dokumentů rodiči vedoucímu tábora.  Táborový turnus je zakončen následující pátek v 9.00 hodin v areálu statku. Děti a rodiče jsou zváni na Akademii jezdeckého tábora, v pátek od 10.00 hodin na jízdárně.

 

Program tábora

Děti zažijí nevšední život na statku, jeho radosti i starosti, které lidé v dávných dobách i dnes musejí podstupovat a vedle koní poznají i další domácí zvířata žijící na našem statku v Benicích. O ty se děti dopoledne učí starat, a to přímo formou asistované péče. Ke zvířatům dětí chodí vždy s proškoleným doprovodem. Vyzkouší si, jak připravit krmení a poté i jak jednotlivá zvířata krmit, jak obtížné je přehánění stáda na pastvu a pomohou zvířátkům třeba i s péčí o srst. Děti se mohou také svézt na poníkovi nebo na velkém starokladrubském koni. Odpoledne a večer patří sportovním či kreativním aktivitám. Hraje se táborová hra a den se nejednou zakončuje u táboráku pod širým nebem plným hvězd.

Bohatý táborový program připravený týmem zkušených táborových vedoucích je doplněn i poutavou interaktivní výukou. Ta je vedena odborníky z oblastí, jako jsou například hipologie, včelařství či sokolnictví. Kromě nezaměnitelného prostředí malebného barokního statku poznají děti i jeho více či méně vzdálené okolí a stráví den na výletě po krásném Posázaví. Jsme připraveni i na nepřízeň počasí, kdy se program přesouvá do prostor statku.

 

Ubytování

Ubytování je ve dvoulůžkových dřevěných chatkách v areálu letního tábora na louce u statku.  Kromě sociálního zázemí – umýváren, toalet je součástí areálu i společenská místnost, jídelna, hřiště či ohniště. Do chatek není zavedena elektrická energie. Další zázemí jako jsou sprchy, klubovna a jídelna poskytuje Barokní statek Benice.

 

Bezpečnost

Povinnou výbavou jsou pevné boty (pohorky) a holínky. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé kalhoty a triko s dlouhými rukávy. Všichni vedoucí mají základní zdravotnické proškolení. Tábor je vhodný pro děti starší 6 let do 15ti let.

 

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin. Pro děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu. Respektujeme individuální dietu u dítěte, zdravotní a/nebo vegetariánskou.

 

Lékařská péče

Je zajištěna ve spolupráci s nemocnicí Rudolfa a Stefanie v Benešově (11 km).

 

Cena

Cena turnusu činí  5 .900,- Kč včetně DPH za osobu. Částka  zahrnuje ubytování, asistovaný program u zvířat, přednášky a workshopy odborníků, stravování 5x denně včetně pitného režimu a výdaje na táborové hry a odměny.

 

Uzávěrka přihlášek a úhrada ceny

Fakturu Vám zašleme na základě registrace v našem online formuláři. Účastnický poplatek je nutno zaplatit co nejdříve po obdržení faktury, v případě neuhrazení ve splatnosti faktury bude registrace a účast na táboře pro přihlášené dítě ZRUŠENA. Upozorňujeme, že svého zaměstnavatele můžete žádat i o příspěvek na letní dětské tábory pro Vaše dítě. Bez problémů Vám vystavíme fakturu pro zaměstnavatele rodiče.  Zařazení dítěte na tábor po úhradě poplatku potvrdíme e-mailem.

Storno podmínky

Zákazník má právo kdykoliv před zahájením akce zrušit svou účast, a to písemným oznámením. Zrušení účasti nastane okamžikem doručení tohoto oznámení. Pořadatel má právo na stornovací poplatky z ceny letního tábora a to ve výši:

 • 0% při zrušení do 31.5. daného roku
 • 50% při zrušení do 15.6. daného roku
 • 100% při zrušení po 15.6. daného roku či při nenastoupení na přihlášený tábor.

Stornovací poplatky se neplatí pokud zákazník za sebe vyšle náhradníka, který písemně potvrdí, že souhlasí se všeobecnými podmínkami pro účast na táboře a doloží potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor.

 

Těsně před odjezdem:

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka, pevné boty – pohorky, holiny, tenisky, žabky, čepice nebo šátek.

Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka a/nebo karimatka, funkční baterka (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.

Co nebrat: Mobilní telefony, tablety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

Potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor se odevzdávají při předání dítěte na tábor fyzicky podepsané rodiči nebo zákonnými zástupci dítěte do rukou vedoucího tábora v neděli od 15 hodin při předání dítěte na tábor. Ke stažení jsou na našich stránkách. Případně zašleme emailem.

Více informací Vám rádi poskytneme na níže uvedených kontaktech

 
Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM

Proč právě u nás?

 • v roce 2021 zahajujeme již 25. táborovou sezónu,
 • jsme jedním z největších soukromých chovatelů kladrubských koní v České republice,
 • barokní statek Benice má svou bohatou historii a je uprostřed lesů a pastvin,
 • zvířata na statku žijí přirozeně a jsou zvyklá na děti,
 • dítě pozná krásu a radost, ale i práci spojenou s chovem koní a zvířat,
 • pro děti je připraven program bez televize a notebooku,
 • děti se dozví o řemeslech na statku a něco si i vyzkoušejí „na vlastní kůži“
 • děti tráví čas aktivně a kreativně.