Jezdecký tábor

Letní dětský jezdecký tábor

„Prázdniny v sedle císařských koní“

je zaměřený na výcvik jezdectví pro děti od 8 let do 16 let

Přehled turnusů a volných míst

1. turnus

25. 10. - 30. 10. 2019

6. turnus

4.8. - 11.8. 2019

7. turnus

11.8. - 18.8. 2019

8. turnus

18.8. - 25.8. 2019

9. turnus

25.8. - 1.9. 2019

Barokní statek Benice a hřebčín Favory pro prázdninovou sezónu 2019 opět připravili tábor „V sedle císařských koní“ zaměřený na výcvik jezdectví na bílých kladrubských koních. Tábor je vhodný pro zkušené jezdce i pro začátečníky od 8 do 16ti let. Součástí tábora je i bohatý program včetně celotáborové hry a psaní Deníku statkáře.

Děti musí mít s sebou základní výbavu pro jezdecký výcvik:

 • jezdecké boty (perka nebo holínky)
 • chrániče holení (chapsy)
 • jezdeckou přilbu
 • vyztuženou vestu na oblast páteře (páteřák)

Bez této základní výbavy se děti NEMOHOU ÚČASTNIT VÝCVIKU.

Začátek a konec tábora

Tábor probíhá v týdenních turnusech v červenci a srpnu. Příjezd dětí na tábor a předání dokumentů rodiči vedoucímu tábora je v neděli od 16.00 hodin. Turnus je zakončen další neděli Jezdeckou akademií od 10.30 hodin na naší jízdárně. Jedná se o praktickou ukázku jezdeckého umění pro rodiče. Po ukončení táborníci odjíždějí domů.

 

Výcvik jízdy na koni a program tábora

Každému dítěti je přidělen kůň pro celou dobu jeho pobytu. Děti budou rozděleny do tří skupin dle výkonnosti a zkušeností, v průběhu tábora mohou být trenérem přeřazeny do skupiny, která více vyhovuje daným schopnostem. Děti se naučí během výcviku zvládnout koně v kroku i v klusu, naučí se základní jízdárenská pravidla a základní akrobacii na koňském hřbetě. Garantujeme minimálně šest plnohodnotných jezdeckých výukových hodin plus akademii. Výuku vede licencovaný trenér jezdectví s několika asistenty.

Kromě toho se děti mohou hned první den pobytu těšit na dopis od Jakuba, dávného správce statku, který jim prostřednictvím indicií pomůže najít knihu. krásné paní Anny, do které si děti budou psát táborové zážitky a na konci pobytu ji opět schovají pro další táborníky.

 

Bezpečnost

Povinnou výbavou dítěte je ochranná jezdecká přilba, jezdecké boty, chrániče holení a vyztužená vesta pro oblast páteře. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé elastické kalhoty přiléhavého střihu. Samozřejmostí je stálá přítomnost zdravotníka a odborně proškoleného personálu. Z důvodů fyzické náročnosti je tábor vhodný pro děti starší 8 let.

 

Doprovodný program

Děti kromě jízdy na koni zažijí i velkou táborovou hru, budou psát deník a zažijí nevšední statkářský život. Vedle koní poznají i další domácí zvířata žijící u nás na statku Benice. O táborový program se starají vedoucí s dlouholetými zkušenostmi v oboru práce s dětmi a mládeží. Jsme připraveni i na nepřízeň počasí a dětem umíme připravit zábavný program v prostorách špejcharu. Součástí jezdeckého výcviku je i interaktivní teoretická výuka z oblasti hipologie, která je zahrnuta do denního táborového života.

 

Ubytování

Děti jsou ubytované ve dvoulůžkových dřevěných chatkách v areálu letního tábora na louce u statku. Chatky jsou postaveny do tvaru U, uprostřed s ohništěm a stožárem pro táborovou vlajku. Do tábora není zavedena elektrická energie. Sociální zázemí, umývárny, toalety a sprchy jsou součástí tábora. V areálu tábora je dále společenská místnost a jídelna. Další vybavení poskytuje zázemí Barokního statku Benice.

 

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin. Pro děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu. Respektujeme individuální dietu u dítěte, zdravotní a/nebo vegetariánskou.

 

Lékařská péče

Je zajištěna ve spolupráci s nemocnicí Rudolfa a Stefanie v Benešově (11 km).

 

Cena

Turnus stojí 6 900,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje ubytování, šest hodin plnohodnotného výcviku jízdy na koni s trenérem a závěrečnou dopolední akademii pro rodiče, přednášky, dále stravování 5x denně včetně pitného režimu, doprovodný táborový program, výdaje na táborové hry a odměny.

 

Uzávěrka přihlášek a úhrada ceny

Týdenní turnus stojí 6.900,- Kč včetně DPH za osobu. Fakturu Vám zašleme na základě registrace v našem online formuláři. Účastnický poplatek je nutno zaplatit co nejdříve po obdržení faktury, v případě neuhrazení ve splatnosti faktury bude registrace a účast na táboře pro přihlášené dítě ZRUŠENA. Upozorňujeme, že můžete žádat u svého zaměstnavatele o příspěvek na tento letní dětský tábor pro vaše dítě. Vystavíme fakturu pro zaměstnavatele rodiče. Zařazení dítěte na tábor po úhradě poplatku potvrdíme e-mailem.

Storno podmínky

Zákazník má právo kdykoliv před zahájením akce zrušit svou účast, a to písemným oznámením. Zrušení účasti nastane okamžikem doručení tohoto oznámení. Pořadatel má právo na stornovací poplatky z ceny letního tábora a to ve výši:

 • 0% při zrušení do 31.5. daného roku
 • 50% při zrušení do 15.6. daného roku
 • 100% při zrušení po 15.6. daného roku či při nenastoupení na přihlášený tábor.

Stornovací poplatky se neplatí pokud zákazník za sebe vyšle náhradníka, který písemně potvrdí, že souhlasí se všeobecnými podmínkami pro účast na táboře a doloží potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor.

 

Těsně před odjezdem:

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka (na koních se jezdí i v případě deštivého počasí), holiny, tenisky, žabky, čepice nebo šátek.

Na jezdecký výcvik: Jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta na oblast páteře – bez této základní výbavy se děti nemohou účastnit výcviku. Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty, jezdecký bičík a rukavice. Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách.

Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka a/nebo karimatka, funkční baterka (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.

Co nebrat: Mobilní telefony, tablety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

Nezbytné dokumenty pro nástup dítěte na tábor se odevzdávají při předání dítěte na tábor fyzicky podepsané rodiči nebo zákonnými zástupci dítěte do rukou vedoucího. Ke stažení jsou na našich stránkách. Případně zašleme emailem.

Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM

Proč právě u nás?

 • v roce 2019 zahajujeme již 23. táborovou sezónu,
 • jsme jedním z největších soukromých chovatelů kladrubských koní v České republice,
 • děti jezdí na kladrubských bílých koních odpovídajících jejich jezdecké úrovni,
 • kapacita turnusu je jen 14 dětí, zaručujeme individuální péči,
 • dítě stráví v sedle minimálně šest plnohodnotných jezdeckých výukových hodin,
 • děti se učí klasický, tak zvaný anglický styl ježdění,
 • výcvik jízdy povede licencovaný trenér jezdectví s asistenty,
 • děti mají i teoretickou hodinu z hipologického oboru a přednášku veterinárního lékaře,
 • pro Vaše děti je připraven každodenní doprovodný program (táborové hry, soutěže, promítání filmů s hipologickou tematikou) se zkušenými táborovými vedoucími,
 • tábor je zakončen dětskou Jezdeckou akademií pro rodiče.