Jezdecký tábor

Letní dětský jezdecký tábor

„Prázdniny v sedle císařských koní“

je zaměřený na výcvik jezdectví pro děti od 8 let do 16 let

Od 8. 7. využijte slevu 10% na poslední volné termíny 🙂

Přehled turnusů a volných míst

1. turnus

3. 7. - 10. 7. 2020

obsazen

2. turnus

10. 7. - 17. 7. 2020

obsazen

3. turnus

17. 7. - 24. 7. 2020

obsazen

4. turnus

24. 7. - 31. 7. 2020

obsazen

5. turnus

31.7. - 7.8. 2020

obsazen

6. turnus

7. 8. - 14. 8. 2020

obsazen

7. turnus

14.8. - 21.8. 2020

obsazen

8. turnus

21.8. - 28.8. 2020 

5. míst

Barokní statek Benice a hřebčín Favory pro vás v letní  prázdninové sezóně 2020 opět připravili již tradiční tábor „V sedle císařských koní“, jehož součástí je výcvik jezdectví převážně starokladrubských koních. Tábor je vhodný pro zkušené jezdce i pro začátečníky od 8 do 16ti let. Součástí tábora bude také bohatý doprovodný program vedený zkušeným týmem vedoucích.

Děti musí mít s sebou základní výbavu pro jezdecký výcvik:

 • jezdecké boty (perka nebo vysoké jezdecké boty)
 • chrániče holení (chapsy)
 • jezdeckou přilbu
 • vyztuženou vestu nebo chránič páteře (páteřák)

Bez této základní výbavy se děti NEMOHOU ÚČASTNIT VÝCVIKU.

 

 

Začátek a konec tábora

Tábor probíhá v týdenních turnusech po celý červenec a srpen. Brány statku se pro děti otevírají v pátek od 17.00 hodin, kdy probíhá předání všech potřebných dokumentů rodiči vedoucímu tábora. Turnus je zakončen následující pátek Jezdeckou akademií od 10.00 hodin na naší jízdárně. Jedná se o praktickou ukázku jezdeckého umění pro rodiče a blízké, pokud počasí dovolí. Po ukončení táborníci odjíždějí domů.

 

Výcvik jízdy na koni a program tábora

Děti budou rozděleny do tří skupin dle výkonnosti a jezdeckých zkušeností, v průběhu tábora však mohou být trenérem přeřazeny do skupiny, která více vyhovuje daným schopnostem a bude jim lépe vyhovovat. Naučí se základní jízdárenská pravidla a vedení koně. S ohledem na počasí, budou mít děti možnost usednout do sedel šest dní v týdnu, po pěti výukových hodinách + závěrečná jezdecká akademie. Letos nebude chybět zapřahání do kočáru a jízda kočárem.  Výuku vede licencovaný trenér jezdectví s několika školenými asistenty.

Kromě ježdění na kladrubských koních se děti mohou již od prvního dne pobytu těšit na bohatý program připravovaný týmem zkušených táborových vedoucích. Poznají nezaměnitelné prostředí našeho statku, včetně jeho dalších zvířecích obyvatel. Program doplní i poutavá interaktivní výuka vedená odborníky z oblastí, jako jsou například hipologie, včelařství, či sokolnictví. Jeden den také stráví na výletě po krásném Posázaví. Jsme připraveni i na nepřízeň počasí, kdy se program přesouvá do prostor statku.

 

Bezpečnost

Povinnou výbavou dítěte je ochranná jezdecká přilba, jezdecké boty, chrániče holení a vyztužená vesta nebo chránič páteře. Pro lepší pohodlí dále doporučujeme dlouhé elastické kalhoty nebo rajtky přiléhavého střihu. Všichni vedoucí mají základní zdravotnické proškolení. Z důvodů fyzické náročnosti je tábor vhodný pro děti starší 8 let.

 

Ubytování

Ubytování je ve dvoulůžkových dřevěných chatkách v areálu letního tábora na louce u statku. Do chatek není zavedena elektrická energie. Kromě sociálního zařízení – umýváren a toalet  je součástí i společenská místnost s jídelnou, ohniště či hřiště. Další zázemí jako jsou sprchy, klubovna, jídelna, táboru poskytuje Barokní statek Benice.

 

Stravování

Stravování táborníků je připravováno z čerstvých surovin. Pro děti bude každý den připravena snídaně, dopolední a odpolední svačina, oběd a večeře, včetně zajištění celodenního pitného režimu. Respektujeme individuální dietu u dítěte, zdravotní a/nebo vegetariánskou.

 

Lékařská péče

Je zajištěna ve spolupráci s nemocnicí Rudolfa a Stefanie v Benešově (11 km).

 

Cena

Cena turnusu činí 7 900,- Kč včetně DPH za osobu. Cena zahrnuje výcvik jízdy na koni s licencovaným trenérem a závěrečnou dopolední jezdeckou akademií pro rodiče. Ubytování, jízda kočárem, přednášky a workshopy odborníků, dále stravování 5x denně včetně pitného režimu, výdaje na táborové hry a odměny.

 

Uzávěrka přihlášek a úhrada ceny

Fakturu Vám zašleme na základě registrace v našem online formuláři. Účastnický poplatek je nutno zaplatit co nejdříve po obdržení faktury, v případě neuhrazení ve splatnosti faktury bude registrace a účast na táboře pro přihlášené dítě ZRUŠENA. Upozorňujeme, že svého zaměstnavatele můžete požádat i o příspěvek na letní dětské tábory pro Vaše dítě. Bez problémů Vám vystavíme fakturu pro zaměstnavatele rodiče. Zařazení dítěte na tábor po úhradě poplatku potvrdíme e-mailem.

Storno podmínky

Zákazník má právo kdykoliv před zahájením akce zrušit svou účast, a to písemným oznámením. Zrušení účasti nastane okamžikem doručení tohoto oznámení. Pořadatel má právo na stornovací poplatky z ceny letního tábora a to ve výši:

 • 0% při zrušení do 31.5. daného roku
 • 50% při zrušení do 15.6. daného roku
 • 100% při zrušení po 15.6. daného roku či při nenastoupení na přihlášený tábor.

Stornovací poplatky se neplatí pokud zákazník za sebe vyšle náhradníka, který písemně potvrdí, že souhlasí se všeobecnými podmínkami pro účast na táboře a doloží potřebné dokumenty pro nástup dítěte na tábor.

 

Těsně před odjezdem:

Oblečení: Spodní prádlo, ponožky, trička, mikiny, svetr (jiné teplejší oblečení), kraťasy, kalhoty, tepláky (tepláková souprava), oblečení na spaní, plavky, bunda, pláštěnka, holiny, tenisky, žabky, čepice nebo šátek.

Na jezdecký výcvik: Jezdecké boty (perka), chrániče holení (chapsy), jezdecká přilba, vyztužená vesta nebo chránič páteře – bez této základní výbavy se děti nemohou účastnit výcviku. Dále doporučujeme přiléhavé kalhoty, jezdecký bičík a rukavice. Vše snadno dostanete v jezdeckých potřebách.

Ostatní: Spacák, froté prostěradlo, polštářek, deka a/nebo karimatka, funkční baterka (příp. náhradní baterie), malý batoh na výlety, plastová láhev na pití, zápisník, psací potřeby, spínací špendlík, několik kolíčků, kapesné dle vlastního uvážení.

Co nebrat: Mobilní telefony, tablety, notebooky, řetízky, náramky, prstýnky či jiné cennosti.

Nezbytné dokumenty pro nástup dítěte na tábor se odevzdávají při předání dítěte na tábor fyzicky podepsané rodiči nebo zákonnými zástupci dítěte do rukou vedoucího. Ke stažení jsou na našich stránkách. Případně zašleme emailem.

Srdečně se na Vás těšíme!
FAVORY CAMPER TEAM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč právě u nás?

 • v roce 2020 zahajujeme již 24. táborovou sezónu,
 • jsme jedním z největších soukromých chovatelů kladrubských koní v České republice,
 • děti jezdí převážně na kladrubských bílých koních odpovídajících jejich jezdecké úrovni,
 • kapacita turnusu je jen 14 dětí, zaručujeme individuální péči,
 • dítě stráví v sedle minimálně šest plnohodnotných jezdeckých hodin,
 • děti se učí klasický, tak zvaný anglický styl ježdění,
 • výcvik jízdy povede licencovaný trenér jezdectví s asistenty,
 • děti mají i teoretickou hodinu z hipologického oboru a přednášku veterinárního lékaře,
 • pro Vaše děti je připraven každodenní doprovodný program (táborové hry, soutěže, promítání filmů s hipologickou tematikou) se zkušenými táborovými vedoucími,
 • tábor je zakončen dětskou Jezdeckou akademií pro rodiče.